Fitness dla młodych mam

Macierzyństwo to niezwykłe doświadczenie, które wiele uczy i pozwala inaczej spojrzeć na świat. Jednak zanim przychodzi nam przeżywać ten czas należy przeżyć ciąże. Ten stan trwający dziewięć miesięcy znacznie wpływa na stan naszego zdrowia. Przede wszystkim zmianom ulega sylwetka i wygląd naszego ciała. O ile podczas ciąży nie przejmujemy się tym za bardzo to po porodzie przychodzi czas, w którym zastawiamy się gdzie podziała się nasza smukła talia i zgrabne pośladki. To oczywiste i naturalne, że ciało podlega wielu przemianom jednak są one odwracalne.

Zbędne kilogramy

Często narzekamy na pojawiający się w ciąży cellulit, rozstępy oraz wiele zbędnych kilogramów. Przybieranie na wadze jest jak najbardziej naturalne. Jednak nie jest to rzecz nie do przeskoczenia. Jeżeli chcemy z tym walczyć wystarczy zacząć ćwiczyć. Niby proste, ale jak młoda mama ma znaleźć czas na ćwiczenia, gdy brakuje jej go nawet na podstawowe czynności? Często problemem jest brak możliwości pozostawienia dziecka w domu. Niektóre mamy muszą naprawdę nakombinować się, żeby znaleźć kogoś do opieki.

Czas dla siebie

Dodatkowo niektóre z nas nie mają ochoty na rozstawanie się ze swoim maleństwem. Nowością na rynku są zajęcia fitness dla mam, w których mogą uczestniczyć razem z dziećmi. Takie ćwiczenia często polegają na wykonywaniu ich z wózkiem dziecięcym. Możemy zatem biegać, zginać się i wykonywać przeróżne ćwiczenia pchając przed sobą wózek z własnym dzieckiem. Takie spotkania są także okazją do rozmów z innymi matkami, wyjścia do ludzi. Jak wiadomo większość mam przynajmniej na początku spędza czas w domu ze swoim dzieckiem. Może wpływać to niekorzystnie na jej nastrój dlatego takie wspólne ćwiczenia pozwolą zniwelować ten problem.

Dbanie o forme

Nauka ćwiczeń razem z dzieckiem pozwala w późniejszym czasie wykonywanie ich we własnym domu. Oznacza to, że w chwilach, gdy nie możemy uczestniczyć w zajęciach nie rezygnujemy z odchudzania i dbania o swoją formę. Spacerując z dzieckiem każdego dnia możemy regularnie ćwiczyć i dbać o swój nastrój i zdrowie. 

Więcej na:

https://rodzinazdrowia.pl/buggygym-czyli-trening-z-wozkiem-sposob-na-powrot-do-sylwetki-sprzed-ciazy