Prosta i smaczna kolacja sylwestrowa

Od jakiegoś czasu, coraz więcej osób decyduje się na sylwestra w domu. wynika to z wielu kwestii. Przede wszystkim, bale i imprezy sylwestrowe są coraz droższe i wymagają sporo przygotowań. Wielu osobom szkoda więc pieniędzy na jeden wieczór i wolą zorganizować miłe przyjęcie we własnym domu. można wtedy spotkać się z przyjaciółmi i bardzo miło spędzić swój czas. Domówki są obecnie bardzo popularne w Polsce, ale również na całym świecie.

Panie domu zapraszające gości, często zastanawiają się, jak przygotować menu sylwestrowe, aby nie spędzić w kuchni zbyt wiele czasu i móc swobodnie się przygotować, ale zachwycić swoich gości. Przede wszystkim, nie ma sensu przygotowywanie zbyt wielkiej ilości jedzenia. Większość osób wcale nie objada się w sylwestra, tylko miło spędza czas na drinkach i rozmowach. Warto postawić więc na przekąski. Mogą być to różnego rodzaju koreczki i kanapeczki. Najlepiej, żeby były to dania, które można wziąć swobodnie w dłoń i zjeść na raz, nie brudząc się przy tym. Najczęściej bowiem spaceruje się po mieszkaniu i rozmawia. Poza tym, można też przygotować znacznie wcześniej galaretki z kurczakiem lub lekkie sałatki.

Cieple dania

Ważne jest, aby pojawiło się przynajmniej jedno ciepłe danie. Może być to danie mięsne lub jakaś zapiekanka. Najlepiej przygotować wszystko w ciągu dnia, znacznie wcześniej i odgrzać jedynie danie na ciepło w trakcie imprezy. Sprawdzają się też ciepłe przekąski, zawijane w ciasto francuskie i podgrzewane na miejscu w ciągu dosłownie kilku minut. Wiele osób preferuje takie przekąski nad dania, które są ciężkie.

Jak zdrowo i smacznie przygotować sylwestrową kolację?

Słodycze na kolacji sylwestrowej

Warto zadbać również o słodkie przekąski. Sprawdzają się domowe ciasteczka, galaretki z owocami, na przykład z szampanem oraz sałatki owocowe. Wszystko to można przygotować znacznie wcześniej i umieścić na półmiskach. Oczywiście, można też postawić na gotowe słodycze ze sklepu i z pewnością nikt z gości nie będzie miał pretensji. Wiele osób umawia się w ogóle na imprezy, na które każdy z gości przygotowuje jakieś przekąski lub dania. Pani domu również przygotowuje swoje danie i wówczas nie musi ona spędzać całego dnia w kuchni gotując. Jest to bardzo praktyczne i rozsądne rozwiązanie.