Sposoby na trwalszy makijaż

Makijaż to stosunkowo prosty sposób na nadanie sobie pięknego wyglądu, toteż rozwiązanie to stosuje bardzo wiele kobiet. Większość pań jednak narzeka, że ich makijaż nie jest zbyt trwały. Może to być spowodowane przez wiele czynników i tylko jednym z nich jest stosowanie kosmetyków kiepskiej jakości. Jasne jest, że cienie czy szminki lepszych marek mogą być o wiele trwalsze niż tanie, jednak na trwałość makijażu wpływ ma też wiele innych czynników. Przede wszystkim makijaż jest mniej trwały gdy nałoży się go na tłustą czy skłonną do przetłuszczania cerę.

Tłusta cera

Choć posiadaczki takiej skóry mogą uważać, że nie da się nic na to poradzić, nie jest to prawda. Przede wszystkim pod makijaż można nałożyć krem o działaniu nawilżająco-matującym (nie powinien to być kosmetyk jedynie matujący, gdyż silne wysuszenie skóry może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego – będzie ona przetłuszczać się jeszcze mocniej). Można również sięgać po matujące podkłady i pudry i trzeba nakładać je nie tylko na standardowe partie twarzy, ale też na przykład na powieki i usta jeśli chce się przedłużyć trwałość cieni i szminki.

Baza pod makijaż

Dobrym wyjściem jest też stosowanie bazy pod makijaż, która dedykowana jest nie tylko paniom o przetłuszczającej się cerze. Kosmetyk taki, jeśli zostanie dobrze wybrany, może znacząco przedłużyć czas pozostawania na twarzy kosmetyków i ich estetyczny wygląd. Na większe wyjścia zaś, kiedy makijaż, w dodatku mocny, ma wytrzymać wiele godzin i przetrwać na przykład pocenie się twarzy, trzeba sięgnąć po bardziej radykalne środki. Są to przede wszystkim stosowane przez salony kosmetyczne preparaty utrwalające makijaż, które pryska się na umalowaną twarz.

Zawierają one składniki, które sprawiają, że makijaż zastyga i jest przez to bardziej trwały. Produkty takie można spotkać w różnej formie, jest to na przykład lekka mgiełka utrwalająca makijaż, jak Lirene Fix Up czy środków również w spray’u, ale o nieco silniejszym działaniu. Warto jednak dbać o umiar i nie sięgać po takie preparaty zbyt często, gdyż ich wpływ na skórę nie jest zbyt dobry.